Ankara Tüp Bebek Tedavisi Merkezi

 

Ankara’da Tüp Bebek Tedavisi

Tüp bebek uzun yıllardır uygulanan bir tedavi yöntemi. Tüp bebek ile dünyaya gelen ilk bebek Louise Brown 1978 yılında 2.068 gram olarak doğmuştur. Tüp bebek Dünya’da olduğu gibi ülkemizde de uzun yıllardır uygulanıyor ve başarılı sonuçlar ile binlerce ailenin bebek sahibi olmasını bir o kadarının da umut sahibi olmasını sağlıyor. Ülkemizde Dünya’ya gelen ilk tüp bebek ise Dünya’ya gözlerini 1989 yılında açmıştır. Türkiye’de tüp bebek tedavisi hizmeti veren pek çok tüp bebek merkezi var. Ancak bunlar arasında en güvenilir olanı bulunmalı. Doğal yollardan bebek sahibi olamayan çiftler tüp bebek tedavisinden maksimum verimi almak için alanında yetkin bir tüp bebek merkezi ile çalışmalı. Bir tüp bebek merkezinin kalitesini anlamak için referanslarını, hasta yorumlarını dikkate almalı ve tüm bunlar doğrultusunda karar vermelisiniz. Biz Dünya’da tüp bebek alanındaki bütün gelişmeleri yakından takip ederek tüp bebek tedavisini en güncel yöntemler ile gerçekleştiriyoruz. Kliniğimiz Ankara’da, tüp bebek tedavisi hizmetimizi Ankara bölgesindeki kliniğimizde sunuyoruz. Alanımızdaki yetkinliğimiz ile binlerce aileye umut ışığı olmanın ve tüp bebek tedavisi ile binlerce ailenin bebek sahibi olmasını sağlamanın haklı gururunu yaşıyoruz.

Ankara Tüp Bebek Tedavisi Merkezi Fiyatları

Tüp bebek tedavisi için internet üzerinden kesin bir rakam verilemez, internet üzerinden kesin fiyat veren yerlerden şüphe etmenizin sizin için büyük fayda sağlayacağını söylemeden geçmey elim. Tüp bebek tedavisi fiyatlarını belirleyen pek çok etken vardır, dolar kurundaki artış veya azalış bile tüp bebek tedavisi fiyatlarına etki eder. Bundan dolayı kesin bir fiyat verilemez. Tüp bebek tedavisi olmayı düşünen çiftlerin dikkat etmesi gereken bir diğer nokta ise tüp bebek tedavisi olacakları kliniği fiyatına göre seçme yanılgısıdır. Tüp bebek tedavisi çok ciddi ve özen gösterilmesi gereken bir konudur. Tüp bebek tedavisi olacağınız merkezi fiyatına göre değil kalitesine göre seçmelisiniz. Tabii ki de fiyatın da bir belirleyici olması gerekiyor ancak aslolan fiyattan ziyade kalite ve tedavi olacağınız merkezin olumlu referansları olmalı. Tüp bebek tedavi süreçleri ile ilgili daha detaylı bilgi edinmek için buraya tıklayabilirsiniz

Tüp Bebek Tedavisi Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Tüp bebek tedavisine başvurması gerekenler

Öncelikle kimlerin tüp bebek tedavisi olması gerekir sorusu ile başlayalım. Ankara tüp bebek tedavi merkezinde bunun için muayene yapılır. Kısırlık, yumurta bozukluğu, spermde kalitenin düşük olması, tüplerde tıkanıklık, menide spermin bulunmaması, sperm ve yumurta sayısında eksiklik, cerrahi işlemle tüplerin alınmış olması, yumurtalık kistleri, immünolojik faktörler, sık sık düşük yaşanması, düzenli ve korumasız olarak ilişkiye girildiği halde gebeliğin yaşanamaması gibi faktörlerin mevcudiyeti halinde tüp bebek tedavisine başlanabilir. Bu sorunların bir veya birkaçının yaşanması durumunda alanında uzman hekimlerden faydalanarak tedaviye başlanmalıdır. Bu konuda uzun yıllardır süren tecrübelerimiz ve elde ettiğimiz başarılı sonuçlarla yanınızdayız.

Tüp bebek tedavisine erken başlamanın önemi

Tüp bebek tedavisine erken başlamak da oldukça mühim bir konudur. Ankara tüp bebek tedavisi merkezinde yapılacak olan ön muayeneler sayesinde tedaviye başlanıp başlanmayacağına karar verilir. Tüp bebek tedavisinin uygulanmasında başarı oranı kişiden kişiye farklılık gösterdiği gibi yaşa bağlı da farklılıklar vardır. Yaşın ilerlemesi gebelik ihtimalini düşürse de tamamen imkansız olmadığını belirtmekte fayda vardır. Tabi erken başlamak hem zaman hem de verimlilik açısından avantaj sağlayacaktır. Yaşınız genç ve çocuk sahibi olmak istemenize rağmen denemeleriniz bir türlü başarı ile sonuçlanmıyorsa mutlaka vakit kaybetmeden bir uzman doktordan destek alma yoluna gidilmelidir. Muayene olunup durum değerlendirmesi yapılmalıdır. Dolayısıyla erken hareket etmek son derece önemlidir.

Tüp bebek tedavi sürecinde günlük yaşam

Tüp bebek tedavi sürecinde anne adaylarının endişe duyduğu konulardan bir tanesi de tedavi boyunca günlük yaşamlarının bundan etkilenip etkilenmeyeceğidir. Tüp bebek tedavi merkezinde yapılacak muayeneler, adayın durumunu ölçer. Fazlasıyla riskli bir durum olmadığı sürece anne tedavideyken günlük yaşamına eskisi gibi devam edebilir. Bu konuda bir endişe duyularak tüp bebek tedavisinden kaçınmak doğru değildir. Ayrıca hamileliğin normal bir hamilelikten de bir farkı yoktur. Tüp bebek tedavisinde yapılan işlem normal yol ile doğru bir buluşma yaşayamayan yumurtalık ve spermin laboratuar ortamında buluşturulmasıdır. Bu gibi şüphelerle tüp bebek tedavisini erteleyenlerdenseniz bir randevu almanızı ve sizleri kliniğimize daha detaylı görüşme sağlamak için beklemekteyiz. Aklınızdaki tüm soruları netliğe kavuşturmak için sizleri bekliyor olacağız.

Tüp bebek tedavisinde başarı ve başarısızlık

Çiftlerin tüp bebek tedavisine başladıklarında karşılaşılan en ufak olumsuzluklarda umutsuzluğa kapılmamaları gerekir. Tüp bebek tedavisi sabır gerektiren bir süreç olabilir. En önemli konulardan biri de çiftlerin stressiz ve dahası mutlu olmalarıdır. Bu konuda anne ve baba adaylarının rahat ve birbirine destek olan bir tutum sergilemeleri gerekir. İlk denemede başarıya ulaşılamazsa tekrar denemekte bir sakınca yoktur. Üstelik bunu mesleğinin erbabı kişilerle başarmak sizler için daha kolay olacaktır. Bu konuda yıllardır biriktirdiğimiz tecrübe ile sizlere iyi bir hizmet sunacağımızdan emin olabilirsiniz.

Ankara bölgesi tüp bebek tedavisi ile ilgili bizimle iletişime geçebilirsiniz!