GENİTAL DOLGU

Tüm dünyada olduğu gibi Türkiyede’ de genital estetiğe olan ilgi gittikçe artıyor. Şikayetlere bağımlı olarak da çözümlenerek uygulamalar gittikçe artış gösteriyor. Kadınlarda cinsel organ şekil bozuklukları genetik olduğu gibi normal doğum, ilerleyen yaş ,menopoz, obesite, kilo alıp verme gibi nedenlerden kaynaklı renkte değişiklik, dış genital bölgede sarkmalar, hacimde kayıp söz konusu olabilir.

Dolgu iki farklı şekilde uygulanabilir ;

  • Vulva bölgesi dolgu işlemleri
  • G noktası dolgu işlemleri

Vulva Bölgesi Dolgu İşlemleri

LabiaMajora adı verilen üzeri tüylerle kaplı büyük dudaklara iki materyalle dolgu işlemi yapılabilir. Bunlardan birisi liposuction yöntemiyle vücudun başka bir bölümünden alınan yağ dokusunun enjekte edilmesi ile elde edilen dolgu yöntemi. İkincisi hyaluronik asit içeren yapay hazırlanmış dolgu materyalleri. Son yıllardaki teknolojik gelişmeler sayesinde yapay dolgu malzemeleri kullanılarak yapılan uygulamalar  oldukça başarılı sonuçlar vermektedir. Dolgu malzemeleri ile yapılan uygulamalarda sonuç hemen ortaya çıkmakta ve hastanın uygulama sonrası dinlenmesi gerekmemektedir. Dolayısıyla özellikle çalışan hanımlara zaman ve  iş gücü kaybı yaşatmaması nedeniyle de tercih edilmektedir.Liposuctiona göre daha çok tercih edilen bir yöntemdir. Estetik göreceli bir kavramdır. Bu nedenle hastayla detaylı bir şekilde konuşularak tam olarak ne istediği oluşturulup ona istinaden işleme başlanır. Vulva dolgusu sonucu vajenin genel görüntüsü daha dolgun, canlı, parlak, pembemsi ve esetetik açısından hoş bir görüntü sağlanır. Doktor kontrolü önerilir.

 

G Noktası Dolgusu

G noktası embriyolojik  gelişimde  klitorisin vajende kalan bir artığıdır. G noktasının yerleşim olarak vajen 1/3 üst ön duvarında olduğu kabul edilir. İleryen yaşla birlikte G noktası silinir ve vajenmukozasından  belirginliği azalır. Bu durum kadında cinsel hazzı olumsuz etkiler.

G noktası dolgusu hazır dolgu materyalleri kullanılarak yapılan kolay ve 5 dakika süren bir işlemdir. Dolgu yapılacak bölge dikkatlice belirlenir. Steril olarak temizlenir ve uygun dolgu materyali uygulanır. Belli aralıklarla G noktası dolgusu tekrarlanarak uygulanabilir. İyleşmesi çok hızlıdır en geç  üç gün içerisinde iyleşme görülür.

Yasal Uyarı : Bu sitede yer alan tüm bilgiler, kullanıcıya bilgi vermek amacıyla yazılmıştır.
Herhangi bir ticari amaç barındırmaz ve doktor tavsiyesi yerine geçmez.
Prof. Dr. Sevtap Hamdemir Kılıç

About Prof. Dr. Sevtap Hamdemir Kılıç

Ankara Tüp Bebek Tedavisi, Riskli Gebelik Takibi, Jinekoloji Genital Estetik Ameliyatları ve Ankara Tüp Bebek Uzmanı Prof. Dr. Sevtap Hamdemir Kılıç
Bu yazı ategorisinde bulunmaktadır. Geri bildirim linki GENİTAL DOLGU linkini kullanın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir