Sık İlişkiye Girmeme Rağmen Hamile Kalamıyorum. Neden?

Sık İlişkiye Girmeme Rağmen Hamile Kalamıyorum. Neden?

Gebe kalmak isteyen çiftlerden gelen en çok sorulan sorulardan birisi olan sık ilişkiye girmeme rağmen hamile kalamıyorum sorusudur. Sık ilişkiye girmek hamile kalacaksınız anlamına gelmemektedir. Çok sık ilişkiye girmek sperm kalitesini de düşürecektir. Bunun için sık ilişkiye girmek daha çabuk hamile olacağınızın anlamına gelmez. Anne ve baba adaylarının 9-12 ay düzenli aralıklarla ilişkiye girdikten sonra gebelik elde edilemiyor ise kısırlıktan şüphelenebilirsiniz.

Sonuç olarak çok sık ilişkiye girmek çiftin çabuk hamile kalması anlamına gelmemektedir. Bunun için düzenli aralıklarla ve yumurtlama günlerinde ilişkiye girilerek hamile kalmak denenmelidir. Bir diğer neden ise hamileliğin gecikmesine çok sık ilişkiye girmek sperm kalitesini bozarak sebep olabilir.

Yaklaşık 20-50 yaş aralığında haftada 2 kez cinsellik önerilmekle beraber kişilerin sosyal durumu, yaptığı iş, sosyal ve psikolojik durumu bu sıklığı etkileyecektir.İlişki sıklığı planlanırken yumurtlama gününe dikkat edilmelidir. Bu günler dışında gebelik gerçekleşmeyecektir. Yine eğer bebek isteniyor ise ilişki pozisyonu olarak kadının alt olabileceği ve poposunun altına bir yastık yerleştirmesi önerilir. Aynı zamanda erkek sigara içiyorsa sigarayı bırakmak sperm kalite ve sayısını artırarak gebelik ihtimalini artıracaktır.

Yasal Uyarı : Bu sitede yer alan tüm bilgiler, kullanıcıya bilgi vermek amacıyla yazılmıştır.
Herhangi bir ticari amaç barındırmaz ve doktor tavsiyesi yerine geçmez.
Prof. Dr. Sevtap Hamdemir Kılıç

About Prof. Dr. Sevtap Hamdemir Kılıç

Ankara Tüp Bebek Tedavisi, Riskli Gebelik Takibi, Jinekoloji Genital Estetik Ameliyatları ve Ankara Tüp Bebek Uzmanı Prof. Dr. Sevtap Hamdemir Kılıç
Bu yazı ategorisinde bulunmaktadır. Geri bildirim linki Sık İlişkiye Girmeme Rağmen Hamile Kalamıyorum. Neden? linkini kullanın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir