Adet Kanamanızın Şiddetli Olup Olmadığını Nasıl Anlarsınız ?

Bir adet döneminde kanamanın 3-6 gün sürmesi, ortalama 28 günde bir tekrarlaması ve kan kaybının ise 100-150 cc civarında olması normal kabul edilir.

Adet kanamasının şiddetli olup olmadığı nasıl anlaşılır?

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Doç. Dr. Sevtap Hamdemir Kılıç, adet kanamalarının normalin üzerinde olmasının kadının hayatını zorlaştırdığını ve hayat kalitesini olumsuz yönde etkilediğini belirtiyor.

Eğer adet döneminiz bir haftadan uzun sürüyorsa, 150 cc’den fazla kan kaybı yaşıyorsanız siz de şiddetli adet kanaması yaşıyorsunuz demektir.

Bir pet, dolu dolu 15-20 cc civarından kanı içine hapsedebilir. Bir adet süresince 1 paketten daha fazla pet kullanımı olur ise bu adet kanamanızın şiddetli olduğunu gösterir. Aşırı kan kaybı sizi güçsüz bırakır ve kendinizi yorgun hissetmenize, bu da günlük hayatınızı devam ettirmede zorlanmalara neden olur. Bu nedenle uzun süre ya da çok yoğun adet kanaması yaşıyorsanız mutlaka bir hekime başvurmanız gerekir.

Haberin devamı için linki tıklayınız.

http://mahmure.hurriyet.com.tr/saglik/genel-saglik/adet-kanamanizin-siddetli-olup-olmadigini-nasil-anlarsiniz_1098035

Yasal Uyarı : Bu sitede yer alan tüm bilgiler, kullanıcıya bilgi vermek amacıyla yazılmıştır.
Herhangi bir ticari amaç barındırmaz ve doktor tavsiyesi yerine geçmez.
Prof. Dr. Sevtap Hamdemir Kılıç

About Prof. Dr. Sevtap Hamdemir Kılıç

Ankara Tüp Bebek Tedavisi, Riskli Gebelik Takibi, Jinekoloji Genital Estetik Ameliyatları ve Ankara Tüp Bebek Uzmanı Prof. Dr. Sevtap Hamdemir Kılıç
Bu yazı ategorisinde bulunmaktadır. Geri bildirim linki Adet Kanamanızın Şiddetli Olup Olmadığını Nasıl Anlarsınız ? linkini kullanın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir