Genital estetik, günümüzde oldukça büyük bir yer kaplamaktadır. En az bir burun estetiği bir meme protez kadar kabul görmüştür, genital estetik ne kadar geniş bir kavram olsa da her geçen gün tercih edilmeye devam etmektedir. Güzel bir görünüm, hem kadın için hem de erkek için önem taşıyan konular arasında yer almaktadır.

Genital estetik bir nevi özgüven ile eş anlamlı sayılabilir. Kendisini güzel bulmayan kadının psikolojisi olumsuz yönde etkilenebiliyor, kendine güveni azalıyor, karşı cins ile olan ilişkilerinde de sorunlar yaşayabiliyor.

Günümüzde ise artık güvensizlik ve mutsuzluk durumunda kadınlar estetik açısından daha özgür davranabiliyor. Cesaretleri daha yüksek oluyor. Cinsel özgüven için de genital estetiği destekliyoruz.

Genital estetik için, genital yapıyı oluşturan bölümler nelerdir?

Genital bölgeyi oluşturan bu bölgeler de yaşanan deformlar sonucu görsel ve estetik açıdan rahatsızlık vermekle kalmaz, psikolojik olarak da güvensizlik, cinsellikte yetersizlik gibi problemlere yol açabilir.

Ne var ki günümüz de oldukça fazla yapılmasına ve tercih edilmesine rağmen kadınlar arasında birbirine önerme veya destekleme utanma duygusundan kaynaklı hala mevcut değildir. Rahatça dile getiremediği için de çoğu zaman kendi içine atar ve cinsel yaşam kadın için kabus hale gelir.

Genital Estetik Hakkında Bilinmesi Gerekenler Nelerdir?

Genital bölgeye yapılması mümkün olan estetikler bölümlere ayırıyoruz. Bu başlıklar labioplasti ve vajinoplasti.

Labioplasti

Büyük, küçük dudaklara yapılan müdahaleler. Labium adı verilen dudaklarda dış genital yapıyı oluşturan ve daha kalın yani büyük dudaklar ile iç kısımda var olan küçük dudakların müdahalelerini kapsar. Zaman içerisinde doğumlar sonrasında veya yaşa bağlı sarkmalar görmek mümkün.

Bu durum görüntü bozukluğuna neden olmaktadır. Mayo, bikini, tayt gibi dar şeyler giyildiğinde önde kabartı şeklinde durması ile rahatsızlık vermesi mümkün. Ya da cinsel ilişki esnasında da ses çıkarma veya cinsel ilişkiye girerken zorlanma ya da cinsel birliktelikte acı ve ağrıya neden olması olası.

Labioplasti, genital estetikler arasında en kısa zamanlı süren operasyonlardandır aslında. Ancak tabiki estetik açısından da en dikkat gerektiren belki de. Çünkü estetik kavramı kişiden kişiye göre değişiklik göstermesi olası. Labioplastide sarkmış olan görüntü bozukluğuna neden olan dudaklar küçültmek mümkün. Ya da dış dudaklar da dolgu ile desteklemek mümkün.

İyileşme süresince yani 4-5 hafta boyunca cinsel ilişkide bulunulmaması gerekmektedir. Labioplasti işlemi sonrasında hasta gün içinde taburcu olması mümkün.

Vajinoplasti

Vajina daraltma işlemidir. Halk arasında vajina estetiği olarak bilinen ve isimlendirilen vajinoplasti işlemi cerrahi olarak yapmak mümkün. Bir diğer ikinci seçenek ise lazerdir. Lazer ile vajinoplasti hızlı ve daha kolay bir işlemdir. Ancak elbette işlevleri daha farklıdır.

Zaman içinde yapısal olarak ya da tekrarlayan vajinal doğumlara da bağlı olarak vajinal bolluklar ve genişlemeler cinsel birliktelikte alınan zevkin hem kadın hem de erkek tarafından azalması veya yok olmasına sebep olması olası.

Cerrahi vajinoplastide doku fazlalığı alınarak daraltma ve etraftaki cilt dokusunun gençleştirilmesi sağlanmaktadır. Lazer ile vajinoplasti de ise, anestezi dahi gerektirmeden çok kısa ve kolay bir yöntem ile içerideki kasların yenilenmesini sağlayan bir genital estetiktir.

Cerrahi de cinsel ilişki yasağı 5-6 hafta, lazer vajinoplastide ise 2 hafta olarak kısıtlamak mümkün.

Doğum Sonrası Yırtılmalarda İzlerin Onarılması

Tekrarlayan vajinal doğumlardan sonra bebeğin başının çıkışında yırtıklar oluşabiliyor ya da epizyotomi işlemi uygulanabiliyor. Bu kesilerin iyi onarılmadığı, kötü dikiş tekniği kullanıldığında şekilsiz bir vajinal görüntü oluşabiliyor.

Kadınları ciddi anlamda mutsuz eden bu skar dokuları ise cerrahi yöntemle doku çıkarılarak yeniden doku iyileşmesi cerrahi ile gerçekleşebiliyor. Bu nedenle iyileşme periyodunda yaklaşık olarak 6 hafta kadar cinsel ilişki yasağı vardır.

Kızlık Zarı Dikilmesi

Sosyal ya da ailevi nedenlerle evlilik öncesi ya da genel olarak kızlık zarı onarımı da talep edilen genital estetik operasyonlarının arasında yer almaktadır.

Dolgu

Mons pubis vajinanın üst kısımlarının ve dış dudaklarının dolgusu olarak nitelendiriyoruz.
Yeniden yapay dolgu yapılabilmesi muhtemeldir. Renk Açma

Genital Estetiğin Faydaları Nelerdir?

  • Kolaydır.
  • Yüz güldürür.
  • Kısa sürede iş hayatına ve sosyal hayatına döner.
  • Daha iyi hisseder, özgüvenini arttırır.
  • Spor kıyafetleri, tayt, mayo, bikini giydiği zaman daha estetik bir görünüm elde edilmesini sağlar.
  • Cinsel ilişkide ağrı yaşamıyor.
  • Cinsel ilişkide zorluk yaratmıyor.
  • Cinsel ilişki esnasında alınan haz daha fazla oluyor.

Genital Estetiği Hangi Doktor Yapar? Adlı makalemizi incelemek için tıklayınız..

Profesyonel & Güvenilir

Hizmetlerimiz

Tüp Bebek Tedavisi ve İnfertilite

Tüp Bebek Tedavisi (IVF) Nedir? Çiftlerin, 1 yıl boyunca düzenli ve korumasız olarak cinsel ilişkiye girmelerine rağmen gebelik sonucu sağlayamam...

Daha fazla..

Aşılama Tedavisi

Bebek sahibi olmak isteyip herhangi bir korunmalı dönemleri olmadığı halde ve ultrason bulguları,sperm kalitesi uygunsa hastaya aşılama yapılmaktadır....

Daha fazla..

Gebelik ve Yüksek Riskli Gebelik Takibi

Gebelik ve yüksek riskli gebelik takibi, hayatımızın en önemli, en hassas, en riskli dönemlerinden ancak belki de en güzel heyecanları yaşadığımız, en...

Daha fazla..

Endometriozis Tedavisi

Endometriozis Tedavisi, çikolata kisti tipik olarak koyu kahverengi gibi bir sıvı içerir ve görüntüsünden içinde bulunan sıvının renginden dolayı da ç...

Daha fazla..

Endoskopik Myomektomi

Endoskopik Myomektomi, abdominal bölgenin (karın içerisinin) genel anestezi altında uygulanarak göbek deliğinden minik bir kesi ile ince bir teleskopu...

Daha fazla..

Tüp Bebek Tedavisinde Erkek İnfertilitesi

Tüp bebek tedavisinde erkek infertilitesi ve Erkek İnfertilitesinin DeğerlendirilmesiTüp bebek tedavisinde erkek infertilitesi, İnfertil çiftlerin yak...

Daha fazla..

Uterus Alma Ameliyatı

Uterus alma ameliyatı, Histerektomi, uterusun (rahmin) tümden çıkarılması ameliyatıdır. Rahim alma ameliyatı, en sık yapılan jinekolojik ameliyatlarda...

Daha fazla..

İdrar Kaçırma

Mesanenin böbreklerimizden gelen idrarın biriktiği kese olarak adlandırıyoruz. Halk arasında genellikle idrar kesesi ya da idrar torbası olarak da isi...

Daha fazla..

Robotik Cerrahi

Robotik cerrahi, jinekolojide robotik cerrahinin bizlere ve hastalarımıza merhaba dedi. Bunun ile birlikte pek çok kadın artık ağrı, acı duymadan, yat...

Daha fazla..

Genital Estetik

Genital estetik, günümüzde oldukça büyük bir yer kaplamaktadır. En az bir burun estetiği bir meme protez kadar kabul görmüştür, genital estetik ne kad...

Daha fazla..

Anlaşmalı Olduğumuz Kurumlar