Loading...
tr Turkish
Blog Yazılarına Gözatın
Riskli Gebelik Ve Preeklampsi

04.07.2022 10:00

Blastosist Embriyo

05.09.2022 14:00

DHA: Kalıtsal hastalıklı çiftlerden sağlıklı embriyo ile sağlıklı bebek elde ediyoruz

13.06.2022 14:07

İNFERTİLİTE AÇISINDAN ERKEĞİN DEĞERLENDİRİLMESİ

14.12.2017 17:01

Hamilelik Dönemindeki Beslenmenin Anne Ve Bebek Üzerindeki Etkisi Nedir?

28.06.2022 10:00

Hamilelikte Doktor Kontrolünün Önemi

04.02.2017 00:12

Biz Sizi Arayalım

Lütfen telefon numaranızı yazınız ve işlemi tamamlayınız

Site Dilini Değiştirin
tr Turkish
Kadınlarda dış genital alanda yer alan üzeri tüylerle kaplı “Labia majora” adı verilen “büyük dudakla” veya “dış genital dudaklar” zamanla küçülebilir, deri dokusu incelebilir, sarkabilir.
Böylelikle zamanından önce yaşlanma belirtileri gösterebilir.Büyük dudaklardaki bu küçülmenin nedeni bu bölgedeki yağ dokusunun azalmasıdır. Buna bağlı olarak bu bölgede cilt katlantıları, sarkmalar, renginde solmalar, kırışıklıklar ile birlikte yaşlanma belirtileri ortaya çıkmaktadır.İncelmiş ve hacmi küçülmüş genital bölgenin büyük dudakları yani “labia majora” lar kadınlarda bazı estetik kaygıları da beraberinde getirir. İşte bu nedenle dış dudaklara dolgu enjeksiyonları, özellikle de son yıllarda çok daha fazla tercih edilir hale gelmiştir.

Büyük dudaklar neden incelir ve sarkar?
En büyük sebep yaşa bağlı gelişen o bölgedeki yağ oranının kaybıdır. Özellikle menopoz döneminde estrojen hormonunun azalması da büyük dudaklardaki incelmeye neden olabilir. Diğer nedenler arasında kolajen bağ dokusunun azlığı, hormonal problemler, sigara kullanımı, sık güneş ışığına maruz kalma, kronik kaşıntılar, sık mastürbasyon yapma ve kişinin kendi bünyesine bağlı yapısal sebeplerdir.

Genital bölge dolguları hangi amaçlarla yapılır?
Genital bölge dolguları iki amaçla yapılır. Birisi dış genital bölgedeki küçülme, sarkma, renk solması (soluklaşma), yaşlanma ve incelmeleri gidermek. Diğeri ise labioplasti (iç dudak estetiği) geçirenlerde iç dudakların operasyon sırasında fazla kısaltılması nedeni ile gelişen estetik problemleri ve vajina içinin dışarıdan görünmesine bağlı rahatsızlıkları gidermek.

Dış dudakların dolgunlaştırılması nasıl yapılır?
Dış genital alanda yer alan büyük dudaklara dolgu iki şekilde yapılır:
– Hyaluronik asid dolgusu (nadiren)
– Yağ enjeksiyonları ile dolgu (daha sık)

Hyaluronik asid ile büyük dudaklara dolgu enjeksiyonları nasıl yapılır?
Büyük dudaklara dolgu enjeksiyonları piyasada hazır ampul şeklinde bulunan “hyaluronik asid” ile yapılabilir. Hyaluronik asid enjeksiyonlarında kullanılan ampullerin fazlalığına bağlı olarak işlem maliyetinin yüksek oluşu, işlem kalıcılığının genelde 6-9 ay arasıyla sınırlı oluşu, nadiren de olsa dokudaki alerjen reaksiyonlarının ortaya çıkması dezavantajları arasında yer almaktadır. O yüzden yağ enjeksiyonları ile büyük dudaklara dolgu işlemleri daha mantıklı olmaktadır.

Büyük dudaklara yağ enjeksiyonları nasıl yapılır?
Büyük dudaklara yağ dolgusu işleminin iki safhası vardır:
I. Aşama –Liposuction: Özel bir kanül yardımı ile bir bölgeden yağ alınması
II. Aşama –Lipofilling: Alınan yağın büyük dudaklara enjeksiyonu

Büyük dudaklara yağ dolgusu işlemi genel olarak sedasyon anestezisi ile yani ‘hafif bir uyku hali oluşturularak’ ve o bölgenin lokal anestezi ile uyuşturulması ile yapılmaktadır. Öncelikle “liposuction” (Liposakşın olarak okunur) yöntemi ile vücudun yağ açısından zengin bir bölgesinden yaklaşık 50-80 ml arasında yağ alınmaktadır. En çok tercih edilen bölgeler karın (göbek altı), yan boşluklar (böğür) ve uyluk içi kısımlarıdır.

Alınan yağ bazı işlemlerden geçirildikten sonra “labia majora” adı verilen, üzeri tüylerle kaplı büyük dudaklara, iki taraflı, eşit ve simetrik şekilde özel kanüller yardımıyla enjekte edilmektedir. Bu şekilde büyük dudaklar daha dolgun, canlı, parlak, pembemsi ve estetik açıdan genç bir görünüm kazanır.

Büyük dudak dolgusu ne kadar sürer? 
İşlemin tamamı ortalama olarak 1 saat kadar sürer. İşlem sırasında; yani liposuction öncesi ve büyük dudaklara enjeksiyon için yapılan kesiler büyük birkaç milimetreyi geçmez. Bu nedenle dikiş atılmasına da çoğu zaman gerek yoktur. Liposuction bölgesinin bir elastik bandaj veya gazlı bez-flaster tamponajı ile baskı uygulayarak kapatılması yeterli gelmektedir.

Büyük dudaklara dolgu enjeksiyonu sonrası nelere dikkat etmek gerek?
Operasyondan 2 gün sonra işe dönülebilir. Bir hafta süreyle sıcak banyo, sauna, kaplıca ve hamamlardan uzak durulması önerilmektedir. 1 ay süreyle de ağır spor, fitnes ve cinsel ilişki yasağı bulunmaktadır.

Büyük dudakların büyütülmesi operasyonunun riskleri var mıdır?
Doğru operasyon tekniği ile uygulandığında bu işlemin komplikasyon oranları yok denecek kadar azdır. En sık görülen komplikasyonlar kanama ve enfeksiyondur. İşlemin bakire olanlarda kızlık zarına, ilerleyen zamanlarda hamile kalmaya veya hamilelik sürecine, normal doğum yapmaya bir etkisi yoktur. Operasyon sonrası genel hijyen kurallarına uyulması yeterlidir.

Orgazm işlevi üzerine de olumsuz bir etkisi yoktur. Operasyon sonrası cinsel açıdan özgüven artışı pek çok hasta tarafından ifade edilmektedir.

Büyük dudaklara yağ dolgusu ne kadar kalıcıdır?
Labia majora dolgusu sonrası genelde ilk 6 ayda % 50’ye varacak şekilde verilen yağ dokusu kendiliğinden eriyerek kaybolmaktadır. Ancak liposuction ile alınan ve daha sonra verilen yağ enjeksiyonunun biraz fazlaca olması, geriye kalan yağ miktarının yeterli gelmesini sağlayacaktır. Geriye kalan yağ dokusu etraftaki damarlardan beslenerek kalıcılığını devam ettirecektir.
Genital estetik için büyük dudaklara dolgu operasyon ücreti nedir?
Büyük dudaklara dolgu işlemi için ücretlendirme, fiyatlar yapılan işlemin genişliğine ve anestezi yöntemine göre değişmektedir. Maliyetin net bir şekilde saptanması için öncelikle bir muayene şarttır. Operasyon öncesi randevu alan hastalar yalnızca muayene ve görüşme için tarafımıza ulaşabilecekleri gibi, geldikleri gibi aynı gün içinde de operasyonlarını geçirebilirler.

Büyük dudaklara dolgu işlemi tek başına yapılabileceği gibi diğer genital estetik operasyonlarına kombine şekilde de uygulanabilir.

Profesyonel & Güvenilir

Hizmetlerimiz

Genital Estetik

Genital estetik, günümüzde oldukça büyük bir yer kaplamaktadır. En az bir burun estetiği bir memeprotez kadar kabul görmüştür, genital estetik ne kada...

Daha fazla..

Robotik Cerrahi

Jinekolojide robotik cerrahinin bizlere ve hastalarımıza merhaba demesiyle birlikte pek çok kadın artık ağrı, acı duymadan, yatış süresi uzamadan, yan...

Daha fazla..

İdrar Kaçırma

UTERUS SARKMASI NEDİR? UTERUS SARKMASINA BAĞLI İDRAR KAÇIRMAUterus sarkması durumu genellikle üreme çağını tamamlamış olan ileri yaşlı denilebilecek k...

Daha fazla..

Uterus Alma Ameliyatı

Histerektomi, uterusun(rahmin) tümden çıkarılması ameliyatıdır. Histerektomi uygulanan durumlara kısaca değinecek olursak; Uterus myomları Endometrial...

Daha fazla..

Tüp Bebek Tedavisinde Erkek İnfertilitesi

Erkek İnfertilitesinin Değerlendirilmesiİnfertil çiftlerin yaklaşık %30-40’ında erkek infertilitesi izlenmektedir. Erkeklerde infertiliteinsidansı %7’...

Daha fazla..

Endoskopik Myomektomi

Laparoskopi, abdominal bölgenin ( karın içerisinin ) genel anestezi altındauygulanarak göbek deliğinden minik bir kesi ile ince bir teleskopun içerisi...

Daha fazla..

Endometriozis Tedavisi

Endometriozis, çikolata kisti tipik olarak koyu kahverengi gibi bir sıvı içerir ve görüntüsünden içindebulunan sıvının renginden dolayı da çikolata ki...

Daha fazla..

Gebelik Ve Yüksek Riskli Gebelik Takibi

Hayatımızın en önemli, en hassas, en riskli dönemlerinden ancak belki de en güzelheyecanları yaşadığımız, en güzel mutlulukları paylaştığımız gebelik ...

Daha fazla..

Aşılama Tedavisi

Bebek sahibi olmak isteyip herhangi bir korunmalı dönemleri olmadığı halde ve ultrason bulguları,sperm kalitesi uygunsa hastaya aşılama yapılabilmekte...

Daha fazla..

İnfertilite ve Tüp Bebek Tedavisi

Ankara Tüp Bebek Tedavisi Tüp bebek uzun yıllardır uygulanan bir tedavi yöntemi. Bu yöntem ile dünyaya gelen ilk bebek Louise Brown 1978 yılında 2.068...

Daha fazla..

Randevu

Hızlı Randevu Talebi oluşturun

Belirttiğiniz iletişim ve diğer bilgileriniz doğrultusunda 24 saat içerisinde size ulaşacağız. Randevu için tarih ve saat işlemlerinin geçerliliği telefon görüşmesi ve onayı sonrası gerçekleşmektedir.

Randevu Bilgi & Destek Hattı

905324761139

Sonuç / Belge Gönderin

Buraya Tıklayın

Anlaşmalı Olduğumuz Kurumlar