Gebelikte Ağır Eşya Kaldırmak Neden Zararlıdır?

Gebelikte Ağır Eşya Kaldırmak Neden Zararlıdır?

Anne adaylarının en merak ettiği, en çok korktuğu ve çevreden aldığı uyarılarla korkutulduğu sorun olan ağır eşya taşımak.

Anne adaylarının çok ağır eşya taşımaları, hatta eşya taşımaları dahi istenmez ama bu durum kesinlikle aşağıdaki çıkarımı yapmayı sağlayamaz ;
* Ağır kaldırdı, düşük yaptı gibi sonuçlar doğuramaz.

Ağır kaldırmak dengenin bozulmasına sebebiyet verebilir. Böylece sizin birden dengenizi bozup düşmenize sebep olup kas iskelet sisteminizi yorar ve hasara yol açabilir.

Ancak ifade ettiğimiz gibi ağır kaldırmak düşüğe veya erken doğuma sebep değildir. Bunun yanı sıra raftan veya herhangi bir yerden eşya almak için uzanmakta bebeğe zarar veremez. Bu yaptığınız hareketler sizin iskelet ve kas sisteminizi yorar ve harap eder. Bunun için daha dikkatli hareket edilmelidir.
Bu öğretilerim ağır eşya taşıyabilirsiniz anlamına da gelmemektedir . Tüm hamilelik boyunca bütün yaptığımız işleri daha dikkat ederek yaparsak hiçbir sorunla karşılaşmamış olursunuz. Bu bebeğin ve sizin sağlığınız açısından çok iyi olacaktır.

Bir sorunla karşılaştığınızda mutlaka doktorunuza haber vermelisiniz. Ve unutmayın ki hamilelik sizin için bir dönüm noktası bunun için kendinize ve bebeğinize zarar verecek davranışlardan kaçının.

Toparlayacak olursak anne adaylarının en çok korktuğu durumlardan olan ve hamilelik döneminde çoğunlukla kaçındıkları bir durumdur. Ağır eşya kaldırmanız bebeğinize zararı olabilir. Aslında bu bünyeden bünyeye değişiklik gösterir. Gebelikte anne adaylarının kendilerini yorması çok istenen bir durum değildir. Anne adayları gebelik döneminde çok fazla ağır hareketlerden ve ağır eşya kaldırmaktan tabiki de kaçınmaları gerekir. Çünkü bu durum anne adaylarını zorlar ve gebeliklerini oldukça riske atar. Ağır eşya kaldırmak anne adayının kas ve iskelet sistemini de etkilemektedir. Bunun için anne adaylarının bu gibi durumlardan kaçınmaları gerekir.

Hamilelik döneminde anne adaylarının bol bol dinlenmesi ve kendisini yormaması gerekir. Özellikle riskli gebelik sahibi olan anne adayların böyle şeylerden daha çok kaçınmaları gerekir.

Yasal Uyarı : Bu sitede yer alan tüm bilgiler, kullanıcıya bilgi vermek amacıyla yazılmıştır.
Herhangi bir ticari amaç barındırmaz ve doktor tavsiyesi yerine geçmez.
Prof. Dr. Sevtap Hamdemir Kılıç

About Prof. Dr. Sevtap Hamdemir Kılıç

Ankara Tüp Bebek Tedavisi, Riskli Gebelik Takibi, Jinekoloji Genital Estetik Ameliyatları ve Ankara Tüp Bebek Uzmanı Prof. Dr. Sevtap Hamdemir Kılıç
Bu yazı ategorisinde bulunmaktadır. Geri bildirim linki Gebelikte Ağır Eşya Kaldırmak Neden Zararlıdır? linkini kullanın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir