Kimyasal Ürünler Hamileliği Etkiler Mi?

Kimyasal Ürünler Hamileliği Etkiler Mi?

Hamilelikte ve emzirme döneminde karşı karşıya kalınan kimyasallardan bebeğinizi ve kendinizi korumanız gerekmektedir. Gebelikte ve emzirme döneminde bebeğinize geçecek olan bir sorun sizden geçecektir. Kendinizi korumuş olursanız bebeğinizi de korumuş olacaksınız.

Hamilelikte kimyasal almak bebekte sorunlar yaptığı düşünülmektedir. Örneğin ; obezite, bilinçsel bozukluklar, bağışıklık sistemi bozuklukları, astım, erken gebelik, kısırlık vb. sorunlara yol açtığına dair şüpheler bulunmaktadır. Tam kesin bir bilgi olmasa da siz kendinizi ve bebeğinizi kimyasallara karşı mutlaka koruyunuz ve tedbirinizi alınız.
Gebelikte karşılaştığınız sorunlar ilerde bebeğiniz büyüdüğü zaman da peşini bırakmayacaktır. Bunun için her şeye karşı önleminizi ve tedbirinizi almanız bebeğinizi ve kendinizi bu gibi sorunlardan korumalısınız.

Çevrenizdeki kimyasalları mümkün olduğunca kullanmamaya çalışınız. Kimyasal maddeler her şeyin içinde bulunacağından dolayı kullandığınız temizlik malzemelerinden tutun da kullandığınız bakım malzemelerine kadar kimyasal olabilir. Bunları gebelikte kullanacaksanız bile sağlam bir araştırma ardından kullanmalısınız. Belli bir süre bu malzemelerden uzak durmanız daha sağlıklıdır.

Gebelikte karşılaştığınız her sorun aslında bebeğinizin de sorunudur. Bebeğinizi ve kendinizi korumak icin neler kullandığınızı iyi bilin ve önlemlerinizi alın.
Unutmayın ki bebeğinizin gebelikte karşılaştığı sorunlar ileride ki dönemlerde de karşınıza çıkacaktır. Dikkatli olmanız, kendinizi ve bebeğinizi korumanız gerekmektedir. Gebelik döneminde bu maddelerin kullanımından kaçınılması gerekir. Bu maddelerin hem size hemde bebeğinize birçok zararı olacaktır. Bunun için kimyasalları gebelik ve emzirme döneminde hayatımızdan çıkartmalıyız. Kimyasal maddeler sizde ve bebeğinizde birçok soruna da kucak açmaktadır. Bu sorunlar azımsanacak sorunlarda değildir. Sizin gebelik döneminde kullandığınız kimyasallar bebeğiniz büyüdüğü zamanda karşısına çıkacaktır. Kimyasallar bebeğiniz büyüdüğü zamanda karşısına çıkacaktır. Kimyasal maddelerin bebeğinizde neden olabileceği sorunlar;erken doğum,kısırlık,düşük doğum ağırlığı,astım,bilinçsel bozukluklar,bağışıklık sistemi bozuklukları gibi sorunlara yol açabilmektedir. Bunun için bebeğinizde sizinde hayatınızı zorlaştıracak problemler sahibi olmamak için gebelik ve emzirme döneminde kimyasallardan mümkün olduğunca uzak durulması ve önlem alınması gerekmektedir.

Gebelik döneminde çevrenizde bulunan kimyasallardan kendinize ve bebeğinizi uzak tutmanız gerekmektedir. Bu konular hakkında henüz çok detaylı araştırmalar yapılmış olmasa da kimyasal maddelerin gebeliğinize ve bebeğinize zararı olduğu bilinmekte bunun için kimyasallardan gebelik döneminde uzak durun.

Yasal Uyarı : Bu sitede yer alan tüm bilgiler, kullanıcıya bilgi vermek amacıyla yazılmıştır.
Herhangi bir ticari amaç barındırmaz ve doktor tavsiyesi yerine geçmez.

About Prof. Dr. Sevtap Hamdemir Kılıç

Ankara Tüp Bebek Tedavisi, Riskli Gebelik Takibi, Jinekoloji Genital Estetik Ameliyatları ve Ankara Tüp Bebek Uzmanı Prof. Dr. Sevtap Hamdemir Kılıç
Bu yazı ategorisinde bulunmaktadır. Geri bildirim linki Kimyasal Ürünler Hamileliği Etkiler Mi? linkini kullanın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.