Doğum Sonrası Genital Estetik

Doğum Sonrası Genital Estetik

Doğum sonra genital estetik merak edilen bir konudur. Genital bölge estetiği bir operasyondur. Doğumdan sonra bozulan veya normalde hoşunuza gitmeyen genital bölgelerinizi operasyonla güzelleştirebilirsiniz. Kadınlar için tabiki de çok önemli olan bir bölgedir. Buradaki küçük defarmasyonlar bile sizi rahatsız edebilir. Doğumdan sonra ise eğer epizyotomi varsa,sarkma varsa yani hoşunuza gitmeyen bir durum varsa bunu doktorunuza danışarak estetik yaptırabilirsiniz. Genital estetikler sizi psikolojik olarak da rahatlatır.

Genital estetikte en çok yaptırılan ise labia yani dudak sarkması operasyonudur.  Bu operasyonların bir riski bulunmaz. Bir diğeri ise epizyotomiden kalan nedbe dokuya yapılar. Bu operasyonun da hiçbir riski yoktur. Estetik açıdan genital bölgenin güzel görünmesini sağlarlar. Genital bölge estetikleri çok uzun zamanlar almaz. Yapılacak uygulamaya göre 1-3 saat sürer. Bir diğer merak konusu anestezi. Anestezi seçimi hastanın istemine göre değişir. Lokal anestezide yapılabilir ,genel anestezide. Genital estetik sonrası cinsel ilişkiye ise estetiğin yerine ve iyileşme durumuna göre zaman alır. Genital estetikte ilk 1 hafta sizi biraz zorlayabilir. Bu 7 gündem sonra normale dönecektir. Ve genital estetikte iz kalma olasılığı azdır, çok büyük izler söz konusu değildir.

Bu operasyonların bir riski yoktur. Doğumdan sonrada doktorunuza danışarak en uygun zamanda yaptırabilirsiniz. Toparlayacak olursak genital estetik yaptırmanızın bir sakıncası yoktur. Doğumdan sonra yaptırmanız ise yaralarınızın iyileşmesi ve doktor onayından sonra olmalıdır. Doğumdan sonra genital estetik yaptırmanız için  yaralarınızın mutlaka iyileşmesi gerekmektedir. Genital estetik kısa süreli riski bulunmayan operasyonlar dır. Anestezi seçimi tamamen hastaya kalmıştır. Genel anestezi ve lokal anestezi seçenekleri bulunmaktadır. Genital estetik tercihleri genelde labialara yani dudaklara yapılır. Labialarda olan sarkmalardan genel olarak kadınlar şikayetçidir. Bunun için de estetik yaptırmayı düşünürler. Bir diğer estetik nedeni ise epizyotomide olan nedbe yani ölü dokular kadınlar bundan da şikayetçidir. Nedbe dokuya da estetik yapılarak görüntü güzelleştirilir.

Bu operasyonların saatleri operasyona göre değişmektedir. Ortalama 1-3 saat arasında değişmektedir. Operasyondan sonra cinsel ilişkiye ne zaman girileceği de merak konusudur operasyon yaraları iyileştikten sonra cinsel ilişkiye girilebilir. Operasyonun üstünden 1 hafta geçinceye kadar biraz sorun yaşayabilirsiniz. Bir sorun gözlemlediğiniz zaman mutlaka doktorunuza danışın.

Yasal Uyarı : Bu sitede yer alan tüm bilgiler, kullanıcıya bilgi vermek amacıyla yazılmıştır.
Herhangi bir ticari amaç barındırmaz ve doktor tavsiyesi yerine geçmez.
Prof. Dr. Sevtap Hamdemir Kılıç

About Prof. Dr. Sevtap Hamdemir Kılıç

Ankara Tüp Bebek Tedavisi, Riskli Gebelik Takibi, Jinekoloji Genital Estetik Ameliyatları ve Ankara Tüp Bebek Uzmanı Prof. Dr. Sevtap Hamdemir Kılıç
Bu yazı ategorisinde bulunmaktadır. Geri bildirim linki Doğum Sonrası Genital Estetik linkini kullanın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir