CİNSEL İLİŞKİDE POZİSYONLAR

CİNSEL İLİŞKİDE POZİSYONLAR

Cinsel birleşim öncesi ön sevişme çiftlerin cinsel birleşmeye hazırlanmasını sağlar. Ön sevişmede öpüşerek,sarılarak ve birbirlerini okşayarak uyarma sürecine girmenizi sağlar. Çifler sevişme havasına girmek için ön sevişme yaparlar bu sevişmenin süresi ve çeşiti çiftlerin isteğine göre değişir.Çiflerin çoğunluğu bu ön sevişmeyi iki tarafada uyacak şekilde belirlerler.
Cinsel birleşimde pozisyonlarda oldukça önemlidir. Çiftler birleşim sırasında pozisyon değişikliği yapabilirler ve bu cinsel birleşime farkındalık kazandırır .Birleşim için oldukça çok pozisyon seçeneğiniz vardır,çiftler kendilerine uygun ve daha çok zevk aldıkları pozisyonları seçmelilerdir.
Cinsel ilişkideki pozisyonlarda 4 ana pozisyon vardır.
-Geleneksel pozisyon
Bu pozisyonda erkek bacakları kapalı bir şekilde kadının üzerine yatar ve penisini vajinaya sokar.Kadın penisin girişini kolaylaştırmak için bacaklarını iyice açarak sırt üstü yatar.Bu pozisyonun diğer pozisyonlara göre avantajı çifler yüzyüze olduklarından yüzlerini öpüp okşama olanakları fazladır ve bu durumda ilişkinin alevlenmesini ve daha çok haz alınmasını sağlar.Ancak bu pozisyonda erkeğin penisi klitorise değdirebilmesi için çok çaba sarf etmesi gerekmekte bunun için bu pozisyonda kadının klitorisi uyarılmadığından çok zevk almayabilir bunun için bir süre sonra pozisyon değiştirilebilir.

-Kadın üstte pozisyon
Erkek sırt üstü yatar ve kadın bacaklarını açar ve penisin üzerine oturur. Penisin vajinaya giriş sıklığını ve kilitorisin uyarılması kadına bağlı olduğu için bazı kadınlar bu pozisyondan daha çok hoşlanırlar.Bu pozisyon gebelikte de ilişki esnasında kullanılabilir avantajlı yöntemdir. Çiftlerin yüzleri birbirlerine dönük olduğu için erkek kadının göğüslerini ve klitorisinide uyarabilir.

-Yan yana pozisyon
Çiftler yüz yüze olacak biçimde yan yatar,kadın üstteki bacağını kaldırarak erkeğin penisinin vajinaya girmesini sağlar.Bu pozisyonda kadın da erkekte yatar pozisyonda oldukları için ilişki bu pozisyonda daha uzun sürebilir.Çiftler bu pozisyonda birbirlerinin meme başlarını yada cinsel organlarını uyarabilirler.

-Arkadan Girme pozisyon
Bu pozisyonda eşlerin sırtları birbirlerine dönüktür,genellikle kadın yatakta eğilir ve erkek bedenini kadına doğru iterek vajinaya girer.Erkek kadının sırtını rahatça okşayabilir ve kadının klitorisini yada meme başlarını uyarabilir.

Yasal Uyarı : Bu sitede yer alan tüm bilgiler, kullanıcıya bilgi vermek amacıyla yazılmıştır.
Herhangi bir ticari amaç barındırmaz ve doktor tavsiyesi yerine geçmez.
Prof. Dr. Sevtap Hamdemir Kılıç

About Prof. Dr. Sevtap Hamdemir Kılıç

Ankara Tüp Bebek Tedavisi, Riskli Gebelik Takibi, Jinekoloji Genital Estetik Ameliyatları ve Ankara Tüp Bebek Uzmanı Prof. Dr. Sevtap Hamdemir Kılıç
Bu yazı ategorisinde bulunmaktadır. Geri bildirim linki CİNSEL İLİŞKİDE POZİSYONLAR linkini kullanın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir