Hamilelikte Düşük Nedenleri Nelerdir?

Hamilelikte Düşük Nedenleri Nelerdir?

Düşük tıp dilinde abortus olarak bilir. Gebeliğin 20.haftasından önce veya Bebek 500 g olmadan önce bebeğin farklı nedenlere bağlı gebeliğin sonlanmalıdır. Düşük olmasının birçok nedeni olabilir. Ve bu düşüklerin türleri de vardır. Düşük olmasının birçok nedeni vardır. Halk arasında da çok fazla dolaşır. Anne adaylarının da gebelikte en çok korktuğu durumdur. Anne adayları bundan dolayı gebelikten de korkabilirler. Anne adaylarının dışarıdan gelen duyumları aldırmamaları gerekmektedir. Anne adayları akıllarındaki bütün sorularını doktorlarına danışmaları gerekmektedir. Düşüklerin birçok nedeni olabilir. Zararlı alışkanlıklar, hipertansiyon,astım, endometriozis, böbrek hastalığı, polikistik över, diabet, enfeksiyon, myomlar, genetik nedenler,çoğul gebelikler.

Yukarıda sayılan nedenlere bağlı olarak düşük görülebilir. Bu nedenlerden dolayı gebelik sonlanabilir. Düşük nedenlerinde halktan gelen duyumları çok aldırmayınız. Halk arasında ağır kaldırmanın,çok hareket etmek gibi durumların da düşüğe sebep olduğu düşünülür. Bu düşünceler yanlıştır. Ağır kaldırmak veya zıplamak gibi şeyler düşüğe neden olmaz. Bu konu hakkında da doktorunuzdan gerekli bilgiyi alabilirsiniz.Toparlayacak olursak düşük tıp dilinde abortus olarak da bilinir. Düşük gebe kaldıktan sonra kuşkusuz anne adaylarının en çok korktuğu durumlardandır. Anne adayları halk arasında dolaşan birçok düşük nedeninden korkabilirler. Örneğin ağır kaldırmak,zıplamak gibi bunlar kolay kolay düşüğe neden olmazlar. Düşük olmasını birçok nedeni vardır. Halk arasındaki duyumları çok fazla duymasanız daha da iyi olacaktır. Çünkü bu duyumlar anneyi zora sokar ve korkutur. Düşüklerin birçok nedeni olabilir.

Düşüklerin birçok nedeni olabilir. Düşüklerden sonrada oldukça merak edilen konular vardır. Tekrar gebe kalmaya dahir. Düşüklerde ikiye ayrılırlar. 8.haftaya kadar olan düşükler erken düşüklerdir. Anne adayının ilk düşüğü ise bu düşük doktor kontrolünden sonra 2 ay bekledikten sonra tekrar gebe kalmasında bir sorun yoktur. Eğer düşük 8.haftadan sonra olmuşsa geç düşük,bu düşük birden fazla olmuşsa da bu düşüklerin nedenin araştırılması gerekmektedir. Düşüğün birçok nedeni olabilir;zararlı alışkanlıklar,kronik böbrek hastalığı, endometriozis, myomlar, enfeksiyon, diabet, hipertansiyon, polikistik over gibi hastalıklar düşüğe neden olurlar. Düşüklerden sonra mutlaka doktor kontrolü gereklidir. Anne adayları doktor kontrollerini ihmal etmemelilerdir. Düşüğün nedeni de bu kontrollerde belli olacaktır.

Yasal Uyarı : Bu sitede yer alan tüm bilgiler, kullanıcıya bilgi vermek amacıyla yazılmıştır.
Herhangi bir ticari amaç barındırmaz ve doktor tavsiyesi yerine geçmez.
Prof. Dr. Sevtap Hamdemir Kılıç

About Prof. Dr. Sevtap Hamdemir Kılıç

Ankara Tüp Bebek Tedavisi, Riskli Gebelik Takibi, Jinekoloji Genital Estetik Ameliyatları ve Ankara Tüp Bebek Uzmanı Prof. Dr. Sevtap Hamdemir Kılıç
Bu yazı ategorisinde bulunmaktadır. Geri bildirim linki Hamilelikte Düşük Nedenleri Nelerdir? linkini kullanın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir