Mikroenjeksiyon yöntemi yumurta hücresinin içine sperm hücresinin enjekte edilmesi ile birlikte gebeliğini kolaylaştıran yardımcı bir üreme tekniğidir. Mikroenjeksiyon yöntemi tüp bebek tedavilerinde başarı oranını oldukça arttıran bir tedavi şeklidir.

Çiftlerin detaylı kontrollerinin ve takiplerinin arkasından gelen yumurta toplama işleminin sonrasında yapılan bir yöntemdir mikroenjeksiyon yöntemi. Yumurta toplamadan sonra yumurtalıklardan olgunlaştırılmış yumurta hücrelerine sperm hücrelerinin enjekte edilmesi yöntemidir.

Mikroenjeksiyon yöntemi; azospermi yani spermin azlığı olan durumlarda özellikle başarı oranını arttıran bir tedavi yöntemidir. Hem kadında hem de erkek infertilitesinde etkili olan mikronejeksiyon yöntemi, tüp bebek tedavisindeki başarı oranını arttırır.

Birçok çiftin bebek sahibi olmasına destek sağlayan bu yöntem özellikle kimlere uygulanmalıdır? Mikroenjeksiyon yönteminin detayları nelerdir? özellikli durumları nedir? Bu işlem ile ilgili detaylara ulaşmak için bize ulaşabilirsiniz. Yazımızın devamında da detayları okuyabilirsiniz.

Mikroenjeksiyon Yöntemi Kimlere Uygulanmaktadır?

Mikroenjeksiyon yönteminin tercih edildiği ebeveyn adayları genellikle sperm sayısına ve hareketine bağlı olarak bebek sahibi olamayan bireylerdir. Erkeklerde infertilite olarak adlandırılan bu durum, farklı nedenlerden kaynaklı olması olası.

Sperm hareketliliğinin az olması durumunda da mikroenjeksiyona başvurulmasının nedenlerinden birisidir. Hareketliliği kadar şekil bozukluğu nedeni ile de mikroenjeksiyon yöntemine başvurulması gereklidir. Erkek infertilitesi kadar kadın infertilitesinde de tercih edilebilen bir durumdur mikroenjeksiyon.

Kadınlarda yumurta sayısı beklenenin altında ise ya da çok düşük ise de mikroenjeksiyon yöntemi kurtarıcıdır. Ortalama beş yumurta ve daha az olan hasta grubunda da tercih edilmektedir mikroenjeksiyon.

Mikroenjeksiyon yöntemi tercih edilebilir bir yöntemdir. Tüm bunların yanı sıra aynı zamanda;

  • İnfertilite nedeni net olarak belli olmayan veya tüp bebek tedavisi negatiflikleri olan ya da preimplantasyon genetik tanı yöntemi uygulanması muhtemel hastalarda da mikroenjeksiyon yöntemi tercih edilmektedir.

Mikroenjeksiyon Yöntemi Nasıl Uygulanmaktadır?

İlk olarak tüp bebek tedavisinin ilk adımı anne adayına gerekli takviyeler verilerek ilaçlar ile yumurtaların büyümesi sağlanıp yumurta hücrelerinin büyüyüp gelişmesinin sağlanması arkasından yumurtalar toplanır. Yumurtalar toplandıktan sonra aynı gün eşten de sperm örneği alınır.

Daha sonrasında ise sperm hücreleri erkekten alınması sonrasında mikromanipülatör isimli bir cihaza aktarımı sağlanır. Her bir spermin mikromanipülatör yardımı ile birlikte yumurta hücresinin içerisine yerleşmesi de sağlanmaktadır.

Yumurta hücreleri özel koruyucu solüsyonlar ile birlikte inkübatöre aktarılmasının arkasından, mikroenjeksiyondan 16 veya 18 saat sonra yumurtaların döllenme durumları hakkında embriyolog değerlendirmesi olur. Değerlendirme sonrasında bilgi paylaşımında bulunarak ilaç takibinin arkasından embriyo transferi süreci belli olur.

Mikroenejsiyonun Avantajları Nelerdir?

Mikroenjeksiyon yönteminde teknolojik olarak uygulanan yardımcı üreme teknikleri arasında en sık uygulanan ve tercih edilen yöntemdir. Sadece kadın infertilitesinde değil erkek infertilitesi varlığında da çözüme kavuşulmasını sağlayan bir yöntemdir.

Hem spermde azlıkta morfolojik bozuklukta ya da yumurta sayısının az olduğu durumlarda da sonuçlar başarılı olmak olası. Şans yüksektir. Bunların yanı sıra gebelik oluşmasını da olumlu yönde etkiler. Gebe kalmak isteyen bireylerde öncelikle gerekli kontrol ve tetkikleri yapmasını öneriyoruz.

Daha sonrasında ise adetin ikinci ya da üçüncü gününde tüp bebek tedavisine başlamak mümkün. Tüm tetkiklerin yapılmasının amacı her hastaya özgü tedavi metotlarının farklı olmasıdır. Sağlıkla bebeklerinizi kucağınıza alma şansını sunmaktayız.

Bu nedenle mikroenjeksiyon yöntemi ile bebek sahibi olmak ve tüp bebek tedavinizde şansınızı yükseltmek istiyorsanız tüm işlem detayları ve ücretsiz ön görüşme için bize ulaşabilirsiniz.

Mikroenjeksiyon Yönteminin Fiyatı Nedir?

Mikroenjeksiyon yönteminin fiyatı en çok merak edilen sorulardan birisidir. Tüp bebek tedavisinin ücretinin yanı sıra mikroenjeksiyon ekstra ücretli midir? Mikroenjeksiyon yöntemi tüp bebek tedavisi kapsamında yapılan bir işlemdir.

Merkezimizde fertilizasyon için ise son teknoloji olarak mikroenjeksiyon yöntemi kullanmamız nedeni ile tüp bebek tedavisi paket fiyatlarımızın içerisinde sunulmaktadır hizmet bedeli.

Ancak ekstra durumlarda mikroenjeksiyon dışarısında uygulanan embriyo dondurma, TESA, TESE ya da embriyo genetiği gibi durumlar farklı fiyatlandırmak olası.

Profesyonel & Güvenilir

Hizmetlerimiz

Genital Estetik

Genital estetik, günümüzde oldukça büyük bir yer kaplamaktadır. En az bir burun estetiği bir meme protez kadar kabul görmüştür, genital estetik ne kad...

Daha fazla..

Robotik Cerrahi

Robotik cerrahi, jinekolojide robotik cerrahinin bizlere ve hastalarımıza merhaba dedi. Bunun ile birlikte pek çok kadın artık ağrı, acı duymadan, yat...

Daha fazla..

İdrar Kaçırma

Mesanenin böbreklerimizden gelen idrarın biriktiği kese olarak adlandırıyoruz. Halk arasında genellikle idrar kesesi ya da idrar torbası olarak da isi...

Daha fazla..

Uterus Alma Ameliyatı

Uterus alma ameliyatı, Histerektomi, uterusun (rahmin) tümden çıkarılması ameliyatıdır. Rahim alma ameliyatı, en sık yapılan jinekolojik ameliyatlarda...

Daha fazla..

Tüp Bebek Tedavisinde Erkek İnfertilitesi

Tüp bebek tedavisinde erkek infertilitesi ve Erkek İnfertilitesinin DeğerlendirilmesiTüp bebek tedavisinde erkek infertilitesi, İnfertil çiftlerin yak...

Daha fazla..

Endoskopik Myomektomi

Endoskopik Myomektomi, abdominal bölgenin (karın içerisinin) genel anestezi altında uygulanarak göbek deliğinden minik bir kesi ile ince bir teleskopu...

Daha fazla..

Endometriozis Tedavisi

Endometriozis Tedavisi, çikolata kisti tipik olarak koyu kahverengi gibi bir sıvı içerir ve görüntüsünden içinde bulunan sıvının renginden dolayı da ç...

Daha fazla..

Gebelik ve Yüksek Riskli Gebelik Takibi

Gebelik ve yüksek riskli gebelik takibi, hayatımızın en önemli, en hassas, en riskli dönemlerinden ancak belki de en güzel heyecanları yaşadığımız, en...

Daha fazla..

Aşılama Tedavisi

Bebek sahibi olmak isteyip herhangi bir korunmalı dönemleri olmadığı halde ve ultrason bulguları,sperm kalitesi uygunsa hastaya aşılama yapılmaktadır....

Daha fazla..

Tüp Bebek Tedavisi ve İnfertilite

Tüp Bebek Tedavisi (IVF) Nedir? Çiftlerin, 1 yıl boyunca düzenli ve korumasız olarak cinsel ilişkiye girmelerine rağmen gebelik sonucu sağlayamam...

Daha fazla..

Anlaşmalı Olduğumuz Kurumlar